top of page

interaktivní motivační beseda

OD CHEMIE K OPEŘE

aneb nic není nemožné

KONTAKT

+420 603 486 718

pustina@jakubpustina.cz

Interaktivní motivační beseda s operním pěvcem Jakubem Pustinou pro žáky druhého stupně základních škol.

 

Krátké představení

Dnešní doba je hektická a mnohým mladým lidem chybí pevná konkrétní představa o své budoucnosti. Žáci druhého stupně základních škol stojí před nelehkým úkolem zvolit si pro svůj život tu správnou cestu. Cestu, která je bude provázet spokojeným životem.

Beseda, kterou Vám nabízíme, je autentické a působivé vyprávění světového operního pěvce, který byl pevně rozhodnut na začátku své dráhy být světovým chemikem. V chemii se mu dařilo na té nejvyšší úrovni, sbíral mnohá ocenění, avšak jeho cestu jednoho dne zkřížila opera. Jeho životním mottem je „nic není nemožné“, a proto teď šíří dobré jméno chemie i opery a není pro něj tedy nic nemožné.

Jakub Pustina žákům zazpívá a naučí všechny přítomné jednu populární italskou píseň, kterou si zazpívají společně.

 

Koncepce

Aby byl projekt úspěšný, je třeba požádat učitele, aby žáky na tuto besedu částečně připravili. K tomu slouží podklady, které obdrží s dostatečným předstihem.

Beseda je koncipována jako působivé vyprávění o chemických začátcích a pokusech, které se někdy vymkly kontrole, a také o dosažení světových úspěchů na poli chemie. Jakub Pustina, který i 6 let učil chemii na ZŠ, popisuje, kdy a jak zažil zlom ve své úspěšné kariéře chemika a stal se takřka přes noc uznávaným operním pěvcem. V závěru programu Jakub Pustina posluchačům zazpívá a také je naučí italskou píseň, kterou si zazpívají společně. Žáci se mohou během celé besedy dotazovat a bylo by dobré, kdyby si nějaké otázky připravili předem. Po ukončení akce je připravena autogramiáda a fotografování s žáky.

 

 

Priority

Jednoznačnou prioritou projektu je výchova mladého publika k poslechu operního umění v návaznosti na koncerty Jakuba Pustiny. Nemělo by jít o jednorázovou akci, ale kontinuální působení na mladé lidi a dlouhodobé zařazení tohoto typu aktivity do systému školské výuky, který v něm zásadně chybí. Tento projekt nemá končit jen touto besedou, ale vyústit v jednotlivé další koncerty ve Vašem regionu, kam budou žáci pozváni a získají voucher na bezplatné či zlevněné vstupenky. Beseda má být systematickou přípravou studentů pro budoucí důležitá rozhodování, vytyčení svých vlastních cílů a má zábavnou formou popularizovat chemii a operní umění.

 

Cíle

Beseda má za cíl motivovat mladé lidi k osobním preferencím, k zamyšlení nad svojí budoucností a vzbudit touhu něčeho v životě dosáhnout. Dalším cílem je popularizovat obor chemie a především představit mladému publiku operní hudbu neformální a zábavnou formou.

 

 

Cena a délka programu

Ohledně cenové nabídky nás prosím neváhejte kontaktovat.

Každý žák při besedě dostane voucher ve výši zaplacené čásky za besedu, který může použít jako slevu na vstupném při návštěvě koncertu Jakuba Pustiny v jeho regionu. Koncerty Jakuba Pustiny jsou většinou organizovány v okresních městech a všichni žáci budou o jejich termínech informováni.

 

Délka programu: 45 min (pro větší školy je možné besedu několikrát opakovat)

Maximální počet žáků: 90

 

 

Jakub Pustina

Operní pěvec Jakub Pustina je bezesporu jedním z fenoménů operního umění. Vystudoval obor chemie avšak v 21 letech se rozhodl stát operním pěvcem.

Jeho mohutný, nezaměnitelný a strhující hlas ho předurčuje k vytváření rolí velkých dramatických hrdinů. Na operní jeviště ho poprvé angažoval světoznámý tenorista Peter Dvorský, který ho označil za svého nástupce a od té doby ztvárnil Jakub Pustina ve více než dvaceti zemích světa řadu hlavních postav.

Po deseti letech, kdy se věnoval barytonovému oboru, se ve spolupráci s legendární sopranistkou Gabrielou Beňačkovou začal věnovat oboru dramatického tenora a extrémně náročným partům Richarda Wagnera.

Jeho hlas patří k výjimečným a to jak svojí sytostí, barvou a odolností, tak i neuvěřitelným rozsahem, díky kterému může Jakub Pustina zpívat, jak role tenorové, tak barytonové. Viceprezidentka Mezinárodní společnosti Richarda Wagnera prohlásila o hlase Jakuba Pustiny „Takového hlasu na světě v současnosti není!“.

Přijďte si poslechnout jeho jedinečný hlas, který Vás zajisté uhrane a ohromí.

Neváhejte nás prosím kontaktovat

Děkujeme za odeslání!

bottom of page