15. ročník festivalu "Jakub Pustina a jeho hosté" začíná

Aktualizace: srp 11

Tradiční akce renomovaného operního pěvce Jakuba Pustiny, kterou tradičně podporuje Kraj Vysočina a město Žďár nad Sázavou startuje 25.8. v Třebíči.Projekt s názvem „JAKUB PUSTINA A JEHO HOSTÉ“ je rozsáhlý a tradiční koncertní projekt putovního festivalu, kdy tenorista Jakub Pustina již patnáctým rokem představuje mladé a talentované umělce operního zpěvu posluchačům kraje Vysočina.


Ve Žďáře nad Sázavou

V roce 2020 se bude jednat o sérii koncertů s operní tématikou a rozličnými zahraničními hosty. Budou to komponované celovečerní koncerty za klavírního nebo orchestrálního doprovodu dirigenta Slovenského Národního Divadla v Bratislavě Branka Ladiče a doc. JAMU Marty Vaškové. Téma koncertů pro rok 2021 budou nejslavnější světové písně a taktéž komorní provedení sakrálních skladeb. Doprovodným tělesem bude Symfonický orchestr města Boskovice.

Operní pěvci v rámci tohoto projektu získají možnost pracovat na své pěvecké technice s tenoristou Jakubem Pustinou, který za 16 let své aktivní kariéry ztvárnil na jevištích evropských, amerických či asijských divadel několik desítek titulních postav.

Dále mohou pěvci pracovat s českými texty, získat po boku Jakuba Pustiny na koncertním pódiu nezbytné zkušenosti a budou mít možnost s dirigentem nastudovat jednotlivá díla.

Do projektu jako hosty dále zapojíme pěvecké sbory (jednotlivých měst), ať už dětské nebo smíšené a v jednotlivých místech koncertů vystoupí společně s Jakubem Pustinou.

V úvodu koncertů je součástí festivalu - vystoupení žáků Základních uměleckých škol daného regionu.

Tento projekt se uskutečňuje každoročně. Projekt, který předkládáme je již 16. ročník. Na tomto festivale v minulosti vystoupilo několik desítek pěveckých hostů z více než 10ti zemí světa. Například litevská sopranistka Jekaterina Tretjakova, slovenská mezzosopranistka Linda Ballová, japonská sopranistka Rena Fujii, panamský tenorista Juan Pomares, japonská sopranistka Masumi Ishii, korejský tenorista Du Fanyong, polská sopranistka Katarzyna Mackiewicz, česká sopranistka Marta Reichelová, korejská sopranistka Jennifer Yoon, tuniská mezzosopranistka Emira Dakhliya, český basista Jan Šťáva a mnozí další.

2 zobrazení